ELGYDIUM JUNIOR 7-12 yaş arası diş macunu

KOZMETİK

ELGYDIUM JUNIOR Bubble, 7-12 yaş grubu çocular için tasarlanmıştır. Balonlu sakız aromalı 1000 ppm flor içerikli diş macunu, bu yaş grubundaki çocukların ilk kalıcı dişlerini çürüğe neden olan asit saldırılarından korumak için uygundur.

Tüp içinde 50 ml

Ürün avantajları

  • 7-12 yaş için uygun flor konsantrasyonu
  • Diş minesinde daha çok flor tutulmasına yardımcı olur

Şunun için etkili

  • Çocuklarda Diş Çürümesi (7 - 12 yaş)

Nasıl kullanılır?

Her yemekten sonra, ELGYDIUM Junior diş fırçası gibi yumuşak bir diş fırçası ile fırçalanmalıdır. Başka kaynaklarda flor alınıyorsa (su, tuz vs) diş hekimi veya doktora danışılmalıdır.

Profesyonel görüş

Çocuklardaki süt dişlerinin çürümeye karşı korunması ileride kalıcı dişlerin sağlığı açısından önemlidir. İyi ağız temizliği alışkanlığı erken yaşta öğrenilir. ELGYDIUM JUNIOR Bubble diş macunu, fırçalamanın ilk dakikasından itibaren flourinol alımını kuvvetlendirecek şekilde formülize edilmiştir. Diş etleri ve süt dişlerinin yetişkin dişine göre daha nazik minesine karşı nazik bir temizlik sağlar.

Bileşim

Florinol (nikometaol hidroflor, 500 ppm flor iyonudur, Pierre Fabre Laboratuarları tarafından patenti alınmıştır)

  • Diş minesine mineral açıdan beslemek için sağlam tutunma, kuvvetlendirme ve dişleri koruma özelliği

Siligikol (PEG-12 dimetikon)

  • Suyla çalkalandıktan sonra bile diş minesinin flor beslenmesini artıran film tabaka oluşturan madde

Klinik sonuçlar

  • Nikometanol hidroflor (Florinol) diş minesini mineralle beslemeye ve korumaya yardımcı olur. Klasik mineral flor ile kıyaslandığında dişin, kullanıldığı ilk andan itibaren flor açısından beş kat fazla beslenmesini sağlar. (1) Bu flor tipi, diş minesini çürümeye sebep olan asit saldırılarına karşı daha güçlü kılar ve kaybedilen mineralleri yeniden kazandırır.
  • Siligikol (PEG-12 dimetikon) suyla çalkalamadan sonra bile diş minesi tarafından alınan flor miktarını artıran film tabaka yapıcı ajandır.

(1) L. Jung et al. Rôle du nicométhanol dans le transport d’ions fluor pour favoriser la prévention des caries [Diş çürümesi korumasında flor iyonlarının diş minesine geçişinde nikometanol etkisi]. (in vitro test)
(2) Lacout et Al. Effets d'agents filmogènes sur la fluoration d'une apatite analogue à l'émail dentaire [diş minesinin flor beslenmesi üzerinde film tabaka oluşturucu etkiler]. (In vitro test)

Bu ürünü internetten satın alabilirsiniz