ELGYDIUM KIDS Çilek 2-6 yaş için diş macunu

KOZMETİK

ELGYDIUM KIDS Çilek aromalı diş macunu, 2-6 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır. İçeriğindeki 500 ppm flourinol , 2-6 yaş grubu çocuklar için tasarlanmıştır, süt dişlerini çürüklere neden olan asit saldırılarına karşı korur.

Tüp içinde 50 ml

Ürün avantajları

  • Diş minesinde daha çok flor tutulmasına yardımcı olur
  • 2-6 yaş için uygun flor konsantrasyonu
  • Parabensiz formül

Şunun için etkili

  • Çocuklarda Diş Çürümesi (2 - 6 yaş)

Nasıl kullanılır?

Her yemekten sonra, ELGYDIUM KIDS Monster gibi yumuşak diş fırçaları ve bezelye büyüklüğünde diş macunu ile fırçalama yapılmalıdır. Başka kaynaklardan flor alınıyorsa (su, tuz vs) diş hekimi veya doktora danışılmalıdır.

Profesyonel görüş

Çocuklardaki süt dişlerinin çürümeye karşı korunması ileride kalıcı dişlerin sağlığı açısından önemlidir. İyi ağız temizliği alışkanlığı erken yaşta öğrenilir. ELGYDIUM KIDS Çilekli diş macunu fırçalamanın ilk dakikasından itibaren flor alımını kuvvetlendirmesi için formülize edilmiştir. Diş etleri ve yetişkinlere göre daha ince olan diş minelerine karşı nazik temizlik sağlar.

Bileşim

Flourinol (nikometanol hidroflor, 500 ppm flor iyonudur, Pierre Fabre Laboratuarları tarafından patentlidir)

  • Diş minesine mineral açıdan beslemek için sağlam tutunma, kuvvetlendirme ve dişleri koruma özelliği

Siligikol (PEG-12 dimetikon)

  • Diş minesinin suyla çalkalama sonrasında bile flourinol alımını artıran film tabaka oluşturan ajan

Klinik sonuçlar

  • Nikometanol hidroflor (Flourinol) diş minesini mineralle beslemeye ve korumaya yardımcı olur. Klasik mineral flor ile kıyaslandığında dişin, kullanıldığı ilk andan itibaren flor açısından beş kat fazla beslenmesini sağlar. (1) Bu flor tipi, diş minesini çürümeye sebep olan asit ataklarına karşı daha güçlü kılar, kaybedilen mineralleri yeniden kazandırır.
  • Siligikol (PEG-12 dimetikon) suyla çalkalamadan sonra bile diş minesi tarafından alınan flor miktarını artıran film tabaka yapıcı ajandır.

(1) L. Jung et al. Rôle du nicométhanol dans le transport d’ions fluor pour favoriser la prévention des caries [Diş çürümesi korumasında flor iyonlarının diş minesine geçişinde nikometanol etkisi]. (in vitro test)
(2) Lacout et Al. Effets d'agents filmogènes sur la fluoration d'une apatite analogue à l'émail dentaire [diş minesinin flor beslenmesi üzerinde film tabaka oluşturucu etkiler]. (In vitro test)

  • 33 çocuk üzerinde 3 hafta süreyle yapılan çalışmaya göre 2-6 yaş arası çocuklar çilek tadından hoşlanmışlardır.

 

Bu ürünü internetten satın alabilirsiniz