ELGYDIUM KIDS Muzlu, 2-6 yaş arası çocuklar için

KOZMETİK

ELGYDIUM KIDS Muzlu diş macunu , 2-6 yaş arası çocuklar için tasarlanmış bir diş macunudur. Muz aromalı, 500 ppm flourinol içerikli bu diş macunu, süt dişlerini diş çürüğüne sebep olan asit saldırılarından korumak için uygundur.

Tüp içinde 50 ml

Ürün avantajları

  • Diş minesinde daha çok flor tutulmasına yardımcı olur
  • 2-6 yaş için uygun flor konsantrasyonu

Şunun için etkili

  • Çocuklarda Diş Çürümesi (2 - 6 yaş)

Nasıl kullanılır?

Her yemekten sonra, ELGYDIUM KIDS veya Monster gibi yumuşak diş fırçaları ve bezelye büyüklüğünde diş macunu ile fırçalama yapılmalıdır. Başka kaynaklarda flor alınıyorsa (su, tuz vs) diş hekimi veya doktora danışılmalıdır.

Profesyonel görüş

Çocuklardaki süt dişlerinin çürümeye karşı korunması ileride kalıcı dişlerin sağlığı açısından önemlidir. İyi ağız temizliği alışkanlığı erken yaşta öğrenilir. ELGYDIUM KIDS Muzlu diş macunu fırçalamanın ilk dakikasından itibaren flor alımını kuvvetlendirecek şekilde formülize edilmiştir. Diş etleri ve süt dişlerinin yetişkin dişine göre daha nazik minesine karşı nazik bir temizlik sağlar.

Bileşim

Flourinol (nikometaol hidroflor, 500 ppm flor iyonudur, Pierre Fabre Laboratuarları tarafından patenti alınmıştır)

  • Diş minesine mineral açıdan beslemek için sağlam tutunma, kuvvetlendirme ve dişleri koruma özelliği

Siligikol (PEG-12 dimetikon)

  • Suyla çalkalandıktan sonra bile diş minesinin flor beslenmesini artıran film tabaka oluşturan madde

Klinik sonuçlar

  • Nikometanol hidroflor (Flourinol) diş minesini mineralle beslemeye ve korumaya yardımcı olur. Klasik mineral flor ile kıyaslandığında dişin, kullanıldığı ilk andan itibaren flor açısından beş kat fazla beslenmesini sağlar. (1) Bu flor tipi, diş minesini çürümeye sebep olan asit saldırılarına karşı daha güçlü kılar ve kaybedilen mineralleri yeniden kazandırır.
  • Siligikol (PEG-12 dimetikon) suyla çalkalamadan sonra bile diş minesi tarafından alınan flor miktarını artıran film tabaka yapıcı ajandır.

(1) L. Jung et al. Rôle du nicométhanol dans le transport d’ions fluor pour favoriser la prévention des caries [Diş çürümesi korumasında flor iyonlarının diş minesine geçişinde nikometanol etkisi]. (in vitro test)
(2) Lacout et Al. Effets d'agents filmogènes sur la fluoration d'une apatite analogue à l'émail dentaire [diş minesinin flor beslenmesi üzerinde film tabaka oluşturucu etkiler]. (In vitro test)

  • 31 çocuk üzerinde yapılan 3 hafta süreli test çalışmasına göre 2-6 yaş arası çocukların %90'ı muz tadından hoşlandılar.

 

Bu ürünü internetten satın alabilirsiniz