ELGYDIUM KIDS Orman Meyveli Diş Macunu 2-6 yaş arası

KOZMETİK

ELGYDIUM KIDS Orman Meyveli diş macunu 2-6 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır. İçeriğinde bulunan 500 ppm flourinol ve orman meyveleriyle tatlandırılmış bu yaş grubundaki çocukların süt dişlerini çürüğe neden olan asit saldırılarından korur.

Tüp içinde 50 ml

Ürün avantajları

  • Diş minesinde daha çok flor tutulmasına yardımcı olur
  • 2-6 yaş için uygun flor konsantrasyonu

Şunun için etkili

  • Çocuklarda Diş Çürümesi (2 - 6 yaş)

Nasıl kullanılır?

Her yemekten sonra bezelye büyüklüğünde diş macununu ELGYDIUM Kids Monster diş fırçası üzerine sıkarak kullanılabilir. Eğer başka kaynaktan flor desteği alınıyorsa diş hekimi veya doktora danışılmalıdır.

Profesyonel görüş

Çocukların süt dişlerini çürüğe karşı korumak, yetişkinlikte sahip olunan sağlıklı dişler açısından önemlidir. İyi ağız ve diş temizliği alışkanlıkları erken yaşta öğrenilir. ELGYDIUM KIDS Orman meyveleri aromalı diş macunu, ilk diş fırçalamadan itibaren dişleri kuvvetlendirmek amacıyla tasarlanmıştır. Bu temizlik, diş etleri ve süt dişlerinin doğası gereği yetişkin dişine göre daha ince olan mine tabakasına karşı son derece naziktir.

Bileşim

Flourinol (nikometaol hidroflor, 500 ppm flor iyonu, Pierre Fabre Laboratuarları tarafından patentli)

  • Diş minesine mineral açıdan beslemek için sağlam tutunma, kuvvetlendirme ve dişleri koruma özelliği

Siliglycol (PEG-12 dimethicone)

  • Suyla çalkalandıktan sonra bile diş minesinin flor beslenmesini artıran film tabaka oluşturan madde

Klinik sonuçlar

  • Nikometanol hidroflor (Flourinol) diş minesini mineralle beslemeye ve korumaya yardımcı olur. Klasik mineral flor ile kıyaslandığında dişin, flor açısından beş kat fazla beslenmesini sağlar. (1) Bu flor tipi, diş minesini çürümeye sebep olan asit saldırılarından korur, sertleştirir.
  • Siliglycol (PEG-12 dimethicone) suyla durulandıktan sonra bile diş minesi tarafından alınan flor miktarını artıran ve film tabaka oluşturan ajanın adıdır.

(1) L. Jung et al. Rôle du nicométhanol dans le transport d’ions fluor pour favoriser la prévention des caries [Diş çürümesi korumasında flor iyonlarının diş minesine geçişinde nikometanol etkisi]. (in vitro test)
(2) Lacout et Al. Effets d'agents filmogènes sur la fluoration d'une apatite analogue à l'émail dentaire [Diş çürümesi korumasında flor iyonlarının diş minesine geçişinde nikometanol etkisl].