facebook twitter youtube pro location cart tooth_decay tooth_decay_2 teeth_whitening dental_plaque adult child share mail print menu-mobile close map list-map search didyouknow arrow-right arrow-left left-thin-arrow right-thin-arrow faq folder record bad_breath toothaches mouth_ulcers dental_whitening sensitive_gums dental_thrusts oral_injuries tooth_sensitivity

Ağız kuruluğu (Xerostomia) varlığında dişlerinize iyi bakmak

Ağız kuruluğu şikayeti varsa diş ve diş etleri korumasız kalır, bu da diş çürümesi, diş eti iltihabı, kötü ağız kokusu gibi durumlara sebep olur. Ağız kuruluğu daha kötü hale gelmeden dişlere nasıl bakmak gerekir?

Dental plakla mücadele

Diş ve diş etleri üzerinde biriken film tabaka (dental plak) ile mücadele, düzenli olarak her yemekten sonra diş fırçalamak, diş ipi/ara yüz fırçası ve ağız çalkalama suyu kullanmakla başlar.

Ultra soft (çok yumuşak) bir diş fırçası seçebilirsiniz

Diş fırçalarken oral mukoza ve diş etlerinize zarar vermemek adına çok yumuşak kılları olan diş fırçalarını tercih edebilirsiniz. Örneğin ELGYDIUM Clinic hassas diş fırçaları 0.01 - 0.18 mm aralığındaki mikro ince fırça kıllarıyla bu anlamda idealdir.

Az aşındıran diş macunlarını tercih edebilirsiniz

Ağız kuruluğu varsa bir de üstüne aşındırıcı diş macunu kullanılarak daha kötü duruma getirilmemelidir ve dental plak içindeki bakteri yayılımını engelleyerek diş minesini korumak için flor içerikli diş macunları tercih edilebilir.

Klorheksidin emdirilmiş diş ipi kullanabilirsiniz

Ağız kuruluğu şikayetinin varlığında klorheksidin emdirilmiş diş ipleri fırçalamanın yaptığı işi tamamlamak adına ve fırçalama ile ulaşılamayan noktalarda dental plak ile mücadele için kullanılır. Örneğin ELGYDIUM CLINIC diş ipi, emdirilmiş klorheksidin ile ağız kuruluğu bulunan kimselerde de daha iyi temizlik için kullanılabilir.

 

Ağız kuruluğu

Yaş ilerledikçe ağız kuruluğu şikayeti artmaya başlar. Bu şikayeti gidermek adına ağız hijyenine destek, mukoza tabakasını koruyucu ürünler vardır.

Programı görün
  1. 1

    Nemlendirici Sprey

    Sprey

    ELGYDIUM Clinic

  2. 2

  3. 3

Bu yazıyı okuyan kimselerin ilgisini çeken konular

Markalarımızı keşfedin