facebook twitter youtube pro location cart tooth_decay tooth_decay_2 teeth_whitening dental_plaque adult child share mail print menu-mobile close map list-map search didyouknow arrow-right arrow-left left-thin-arrow right-thin-arrow faq folder record bad_breath toothaches mouth_ulcers dental_whitening sensitive_gums dental_thrusts oral_injuries tooth_sensitivity

Çocuklara diş fırçalamayı öğretmek

Ağız içi hijyen alışkanlığı küçük yaşta edinilir. Çocuğunuza erken yaşta diş fırçalama alışkanlığı edindirirseniz onu ileride oluşabilecek çürük ile diğer diş ve diş eti sorunlarından korumuş olursunuz.

İki yaşından itibaren

Çocuğunuz iki yaşına gelir gelmez ona küçük bir diş fırçası, fırçanın üzerinde ELGYDIUM Kids çocuk diş macunlarındaki gibi 500 ppm flourinol barındıran bezelye büyüklüğünde diş macunu verebilirsiniz.

4 yaşından itibaren düzenli ve sistemli diş fırçalamak

Çocuğunuz 3-4 yaşlarından itibaren diş fırçalamayı gittikçe daha iyi öğrenir. ELGYDIUM Kids çocuk diş macunlarındaki gibi 500 ppm flourinol barındıran bezelye büyüklüğünde diş macunu ile fırçalandığı taktirde günde 2 defa fırçalamak yeterlidir. Dişler ortalama iki dakika fırçalanmalıdır. Mükemmel olmayacaktır ama ağız hijyenine belirgin oranda katkı sağlar.

7 yaşından itibaren becerikli fırçalama

7-12 yaş aralığında çocuklar doğru fırça ve ELGYDIUM Kids junior diş macunlarındaki gibi 1000 ppm flourinollu diş macunu ile yetişkinler gibi diş fırçalamalıdır. Günde iki kere 2 dk boyunca fırçalamak önemlidir. Dişlerin her iki tarafı da dairesel hareketlerle fırçalanmalıdır. Her zaman diş etinden diş ucuna doğru 45 derecelik bir açıyla (pembeden beyaza doğru) fırçalanmalıdır.

 

2-6 yaş çocuklar için diş çürümesinin önlenmesi

Çocukların ilk kalıcı dişlerini çürümeden korumak, ömür boyu sağlıklı dişlere sahip olmanın temel adımıdır. Ağız ve diş temizliği alışkanlığını en doğru araçları kullanarak kazanmak daha kolaydır.

Programı görün
 1. 1

  Florinol içerikli parabensiz diş macunu Orman meyveli

  Diş macunları

  ELGYDIUM

 2. 2

  Florinol içerikli parabensiz diş macunu Çilekli

  Diş macunları

  ELGYDIUM

 3. 3

  Florinol içerikli parabensiz diş macunu Muzlu

  Diş macunları

  ELGYDIUM

Bu yazıyı okuyan kimselerin ilgisini çeken konular

Markalarımızı keşfedin