facebook twitter youtube pro location cart tooth_decay tooth_decay_2 teeth_whitening dental_plaque adult child share mail print menu-mobile close map list-map search didyouknow arrow-right arrow-left left-thin-arrow right-thin-arrow faq folder record bad_breath toothaches mouth_ulcers dental_whitening sensitive_gums dental_thrusts oral_injuries tooth_sensitivity

Çocuklara flor içeren diş macunu kullandırmak gerekir mi?

Flor içerikli diş macunları hala yaygın bir problem olan diş çürümelerini önemli ölçüde azaltır. Peki bunu nasıl yapar? Çocuklarda nasıl kullanılmalıdır?

Daha güçlü dişler için florür içeriği

Flor içeriği, dişleri dental plak içinde oluşan bakterilerin yarattığı asit saldırılarına karşı daha dayanıklı hale getirir. Ayrıca bazı bakteri tiplerinin de çoğalmasını engeller. Çeşitli flor tipleri vardır, örneğin Flourinol dişe daha sağlam bağlanır. Flor içeriği, diş macunları, diş ve diş eti jelleri, ağız çalkalama suları ve diş iplerinde bulunur.

Çocuklar için florür

Flor içerikli diş macunları, tiplerine göre farklı miktarlarda flor barındırır. Çocuk diş macunlarında, yetişkin diş macunlarına göre daha az miktarda flor bulunur, yaş sınırlamalarına uymak önemlidir ve her gün kullanılmalıdır.

2-6 yaş arasında diş macunları 500 ppm üzerinde florür içerememelidir. Bu yaşta çocuklar diş macununu yutma eğiliminde olabilirler, yüksek miktar florür yutulması önlenmelidir. Elgydium Kids (2-6 yaş) diş macunları 500 ppm Florinol içerir.

7 yaş itibariyle kullanılan diş macunlarındaki florür miktarı, diş minesini korumak amacıyla 1000 ppm'e yükselir. Elgydium Junior (7-12 yaş) diş macunları 1000 ppm Florinol içerir.

Son olarak 12 yaşından itibaren yetişkinler gibi diş fırçalanabilir. 

2-6 yaş çocuklar için diş çürümesinin önlenmesi

Çocukların ilk kalıcı dişlerini çürümeden korumak, ömür boyu sağlıklı dişlere sahip olmanın temel adımıdır. Ağız ve diş temizliği alışkanlığını en doğru araçları kullanarak kazanmak daha kolaydır.

Programı görün
 1. 1

  Florinol içerikli parabensiz diş macunu Orman meyveli

  Diş macunları

  ELGYDIUM

 2. 2

  Florinol içerikli parabensiz diş macunu Çilekli

  Diş macunları

  ELGYDIUM

 3. 3

  Florinol içerikli parabensiz diş macunu Muzlu

  Diş macunları

  ELGYDIUM

Bu yazıyı okuyan kimselerin ilgisini çeken konular

Markalarımızı keşfedin