facebook twitter youtube pro location cart tooth_decay tooth_decay_2 teeth_whitening dental_plaque adult child share mail print menu-mobile close map list-map search didyouknow arrow-right arrow-left left-thin-arrow right-thin-arrow faq folder record bad_breath toothaches mouth_ulcers dental_whitening sensitive_gums dental_thrusts oral_injuries tooth_sensitivity

Dişlerde gizli plak oluşumunun engellenmesi

Dental plak oluşumunda etkili bir diş macunu kullanılsa bile ağızda ulaşılamayan yerler olacaktır. Buralarda plak gelişecek, zaman içinde diş taşı (tartar) oluşmasına sebebiyet verecektir.

Arayüz fırçaları ve geniş diş arası boşluklar

Arayüz fırçaları, diş aralarındaki dental plak oluşumunu engellemek için kullanılır. Farklı diş arası boşluk boyutları için farklı ara yüz fırça boyları mevcuttur. Günde bir kere kullanılabilir.

Dar diş aralıkları için diş ipi kullanımı

Fırçalanmak için çok dar olan diş aralarında klorheksidin emdirilmiş diş ipleri dental plak oluşumunu engellemek adına iyi bir çözümdür. Örneğin ELGYDIUM Clinic diş ipi günlük kullanılabilir.

Dental plakla mücadelede ağız çalkalama suları

Fırçalamakla veya diş ipiyle ulaşılamayan bölgelerin temizliği için ağız çalkalama suları, örneğin ELUDRIL CARE iyi bir çözümdür.
Günde bir kez kullanılır.

 

Protez bakımı

Diş protezi kullanan kimseler, bakteri gelişimini önlemek için diş hekimlerinin yönlendirdiği şekilde temizlik yapmalıdır.

 

Anti-plak

Dental plak diş sağlığının bir numaralı düşmanıdır. Plaklara sebep olan bakteriyle savaşın!

Programı görün
 1. 1

  Anti-plakdiş macunu

  Diş macunları

  ELGYDIUM

 2. 2

  Diş ipi Klorheksidin içerikli

  Diş ipi

  ELGYDIUM Clinic

 3. 3

Bu yazıyı okuyan kimselerin ilgisini çeken konular

Markalarımızı keşfedin