facebook twitter youtube pro location cart tooth_decay tooth_decay_2 teeth_whitening dental_plaque adult child share mail print menu-mobile close map list-map search didyouknow arrow-right arrow-left left-thin-arrow right-thin-arrow faq folder record bad_breath toothaches mouth_ulcers dental_whitening sensitive_gums dental_thrusts oral_injuries tooth_sensitivity

Beyaz dişler için faydalı alışkanlıklar

Dişlerinizi, yaşam stilinizi düzenleyerek ve basit ağız temizliği alışkanlıkları edinerek her zaman beyaz tutabilirsiniz.

Diş lekesine neden olan maddeleri azaltmak

Diş yüzeyinde lekelenme yapan maddeler arasında en önde sigara gelir. Sigara içiyorsanız günde 3 kere diş fırçalamak kaçınılmazdır, mümkünse yüzey rengini temizleyen (beyazlatıcı) bir macun seçilmelidir. Tabii hepsinden önemlisi sigara bırakılmalıdır.


Kahve ve çay, tanen açısından zengindir ve bunun diş beyazlığını bozan etkisi bulunur. Eğer kafein bağımlılığınız bulunuyorsa günde 3 kere diş fırçalamalısınız. Eğer çay seven birisi iseniz, içeriğinde daha az tanen bulunan yeşil çaya geçmeyi değerlendirebilirsiniz.

Dişler, içeriğinde tanen bulunan diğer besinlerden de etkilenir; kırmızı şarap, taze veya meyve suyu halindeki kırmızı orman meyveleri ve zerdeçal. Bu gibi besinleri aldıktan sonra düzenli olarak dişlerinizi fırçalamalısınız.

Daha beyaz dişler için, DİŞ ARALARINI temizlemek önemlidir.

Dişleri beyaz tutmak doğrudan temizlikle ilişkilidir, düzenli fırçalamak, diş ipi/ara yüz fırçası ve ağız çalkalama suyu kullanmak dişlerinizin beyaz kalmasına yardımcı olacaktır. Bu temizlik rutini daha sonradan dişlerinizde renk bozulmalarına da sebep olan plak ve tartar oluşumunu engeller.

Diş hekiminiz, dişlerinizi beyaz tutmaya yardımcı dostunuzdur.

Dişlerinizi düzenli gören diş hekimi tartarı temizlerken ilerleyen yaşla birlikte solan diş rengi konusunda da yardımcı olur. Bunun yanında size evde kullanabileceğiniz diş temizliği araçları ilgili yol gösterebilir.

 

Diş beyazlatma

Doğru araçlar yardımı ile dişleri beyaz tutmak kolaydır: diş yüzeyinde oluşan lekelenmeyi temizlemek için tasarlanmış diş macunu ve diş fırçası, beyazlatıcı bir ajan ve diş hekiminizin yardımı

Programı görün
 1. 1

  Whitening (Beyazlatıcı) diş macunuMikro pulverize - 5 kat inceltilmiş bikarbonatlı diş macunu

  Diş macunları

  ELGYDIUM

 2. 2

  Whitening (Beyazlatıcı) diş macunuFerahlatıcı limon tadında

  Diş macunları

  ELGYDIUM

 3. 3

  BeyazlatıcıDiş fırçası

  Diş fırçaları

  ELGYDIUM

Bu yazıyı okuyan kimselerin ilgisini çeken konular

Markalarımızı keşfedin