facebook twitter youtube pro location cart tooth_decay tooth_decay_2 teeth_whitening dental_plaque adult child share mail print menu-mobile close map list-map search didyouknow arrow-right arrow-left left-thin-arrow right-thin-arrow faq folder record bad_breath toothaches mouth_ulcers dental_whitening sensitive_gums dental_thrusts oral_injuries tooth_sensitivity

Daha beyaz dişler için diş macunu seçimi

Beyazlatıcı diş macunları, diş yüzeyindeki renk bozulmasını temizlemek amacıyla eczanelerde bulunabilir. Peki nasıl etki ederler? Bu macunlardan ne beklemek gerekir? Nasıl kullanılmalıdır?

Beyazlatıcı diş macunları nasıl etki eder?

Beyazlatıcı diş macunları, diş yüzeyinde oluşan lekelenmeden kaynaklı sararmayı, diş minesini parlatarak temizler. Bu nazik parlatma işlemi lekeleri temizler, diş minesini parlatır ve ışığı daha iyi yansıtmasını sağlayarak dişlerin daha beyaz görünmesini sağlar. Bu etki kalıcı değildir ama düzenli kullanımla lekelenmeye neden olan parçaları dişten uzak tutacağından uzun vadede dişin doğal beyazlığını ve yaptırıldıysa diş hekimi tarafından uygulanan profesyonel beyazlatma işleminin korunmasını sağlar.

 

Diş yüzeyinde oluşan renk bozulmasının sebebi nedir?

Diş macunu veya diş pastalarında bulunan beyazlatıcı madde sodyum bikarbonat (mikro tanecikler halinde) kalsiyum, silika veya diş hekimleri tarafından derin temizlik için kullanılan peroksit olabilir. (Yalnızca çok düşük miktarlarda peroksit kullanımına izin verilir.)

 

Beyazlatıcı diş macunu mu beyazlatıcı işlem mi?

Beyazlatıcı diş macunu kullanımı ve beyazlatıcı işlem yaptırmanın birbirinden farklı olduğu bilinmelidir. Beyazlatıcı diş macunları günde 3 kere kullanılmak üzere günlük kullanım içindir. Beyazlatıcı işlem ise ara ara tercih edilir. Detaylı yönlendirmeye ihtiyaç duyulursa diş hekimi veya eczacılardan detaylı bilgi alınabilir.

 

Diş beyazlatma

Doğru araçlar yardımı ile dişleri beyaz tutmak kolaydır: diş yüzeyinde oluşan lekelenmeyi temizlemek için tasarlanmış diş macunu ve diş fırçası, beyazlatıcı bir ajan ve diş hekiminizin yardımı

Programı görün
 1. 1

  Whitening (Beyazlatıcı) diş macunuMikro pulverize - 5 kat inceltilmiş bikarbonatlı diş macunu

  Diş macunları

  ELGYDIUM

 2. 2

  Whitening (Beyazlatıcı) diş macunuFerahlatıcı limon tadında

  Diş macunları

  ELGYDIUM

 3. 3

  BeyazlatıcıDiş fırçası

  Diş fırçaları

  ELGYDIUM

Bu yazıyı okuyan kimselerin ilgisini çeken konular

Markalarımızı keşfedin