facebook twitter youtube pro location cart tooth_decay tooth_decay_2 teeth_whitening dental_plaque adult child share mail print menu-mobile close map list-map search didyouknow arrow-right arrow-left left-thin-arrow right-thin-arrow faq folder record bad_breath toothaches mouth_ulcers dental_whitening sensitive_gums dental_thrusts oral_injuries tooth_sensitivity

Pierre Fabre Ağız ve Diş Sağlığı, Fransa'daki geniş kapsamlı AR-GE

Ağız ve diş sağlığı konusunun devamlı gelişmesi sebebiyleFierre Fabre Ağız ve Diş Sağlığı, güneybatı Fransa'da kendi laboratuarında yapılan araştırma geliştirme (AR-GE) faaliyetlerinin çoğunu yeni ürün geliştirmeye ayırır.

Bütünleşmiş ilaç uzmanlığı

İlaç ve dermokozmetik alanlarının tam kesişim noktasında yer alan Pierre Fabre Ağız ve Diş Sağlığı, Pierre Fabre Grup'un ilaç uzmanlığı ve yüksek kaliteli formülasyon teknolojilerinden faydalanır.
Pierre Fabre Grup deneyimi ile desteklenen Pierre Fabre Ağız ve Diş Sağlığı her zaman daha ileriye gitmeye ve tüketicinin en yüksek beklentilerini karşılamaya yönelik adanmışlıkla çalışır.
Pierre Fabre Ağız ve Diş Sağlığı mottosu şudurBilimle Güçlendirilmiş Ağız ve Diş Sağlığı

Yenilikçilik, diğer ağız ve diş sağlığı uzmanları ile işbirliği

Pierre Fabre Ağız ve Diş Sağlığı AR-GE'si, doku mühendisliği bilgi birikimi dahil tamamı şirket içinde bulunan spesifik ağız ve diş sağlığı konusunda uzmanlaşmış ekiplerle çalışır.
Doku rekonstrüksiyonu (yeniden yapılandırılması) uzmanları diş eti doku modelleri üzerinde uygulama, karakterize etme ve uygunluğunu onaylama konularında çalışır. Bu çalışmalar, etken madde ve bitmiş ürün değerlendirme için modüler iç modeller geliştirmeyi amaçlar. (örneğin enfeksiyon varlığında)

AR-GE'yi hızlandırmak ve büyütmek amacıyla, Pierre Fabre Ağız ve Diş Sağlığı şirket dışındaki iş ortaklarıyla da işbirliği yapar:

  • IFRO (Fransız Diş Sağlığı Araştırmaları Enstitüsü) diş, diş etleri ve orofarinks üzerinde araştırmalar yapan bir dernektir. Fransız Diş Derneği, Fransız Üniversiteleri ve sektörel ortakların birlikteliğinde oluşturulmuş, gittikçe itibarını artırmış, kendini Fransa'daki diş gelişimine adamıştır.
  • SFPIO (Fransız Periodontoloji ve Ağız İmplantoloji Derneği), perioodontoloji, implantoloji ve ilgili eğitimler üzerine çalışan bilimsel bir dernektir.

Etken maddeleri ve bitmiş ürünlerin verimliliğini yakından takip etmek

Pierre Fabre Ağız ve Diş Sağlığı AR-GE'si, etken madde ve bitmiş ürün verimliliğine adanmış ekiplerle çalışır.
Etken madde ve bitmiş ürünlerin verimliliği klinik çalışmalar ve medikal denetim altında değerlendirilir.

Güvenlik: En öncelikli konu

Pierre Fabre Ağız ve Diş Sağlığı güvenilirlik, güvenlik, takip edilebilirlik, ham madde ve bitmiş ürün kalitesi anlamında en yüksek kalite güvenliği planı ile çalışır.
Bitmiş ürünler, güvenlik, klinik testler ve medikal denetim altında tolerabilite değerlendirmesinden geçirilir.

Gelişimimizin ana kaynağı, kabul

Duyusal analiz, görüntü, koku, dokunma, tat ve duyma üzerinden verilen duyusal yanıtları tanımlamak, ölçmek, analiz etmek ve sonucunu değerlendirmek yoluyla çalışan bir bilimsel metoddur.
Pierre Fabre Ağız ve Diş Sağlığı, bitmiş ürünlerini duyusal analiz laboratuarlarında, kontrollü şartlar altında üün tipine göre eğitimden geçmiş odak gruplarıyla kabul edilebilirlik anlamında değerlendirir.

Ürünlerin özünde yenilikçi bileşenler

Pierre Fabre Ağız ve Diş Sağlığı, ağız sağlığı konusundaki problemlerin engellenmesi ve tedavi edilmesi konusunda (plak oluşumu, diş çürüğü, diş eti iltihabı vs) yenilikçi ve performansı gittikçe daha da artırılan etken maddeler sunar.

Yüksek teknoloji, yenilikçi ve duruma özel çözümler

Pierre Fabre Ağız ve Diş Sağlığı, hastaların ihtiyaçlarına yönelik geliştirilmiş çözümler de geliştirir.

Mikrodalga fırında sterilize edilebilmeye uygun diş fırçaları

Bazı hastalar, diğer rahatsızlıklarından dolayı bakterilere veya ikincil enfeksiyonlara daha açıktır - Göğüs hastalıkları (KOAH, pnömani gibi), kistik fibroz, HIV, organ nakli veya özel tedavi gerektiren uzun dönem kortikosteroid, bağışıklık baskılayıcı ilaç tedavileri gibi)
Görülmüştür ki, diş fırçalarından gelen aerobik ve anaerobik bakteriyel bulaş, hemen fırçalamadan sonra gelişebildiği gibi, kullanımdan sonraki 1-5 gün içinde oluşabilir. Bu da diş fırçalarını enfeksiyon ve ikincil enfeksiyonlar açısından bir kaynak yapar.
Pierre Fabre Ağız ve Diş Sağlığı, diş fırçasına zarar vermeden mikrodalga fırında sterilize etmeyi sağlayan ELGYDIUM CLINIC diş fırçalarını geliştirerek bu özel sterilizasyon ile dekontaminasyonu engellemeyi olanak vermiştir.

Özel tasarlanmış diş fırçası sapı

Pierre Fabre Ağız ve Diş Sağlığı, osteoartrit gibi hastayı zayıf düşüren hastalıklarda da günlük yaşamı iyileştirmeyi amaçlar. Örneğin, ELGYDIUM CLINIC diş fırçalarının, kavraması/tutulması zayıf hastalar için tekrar kullanılabilir nitelikte köpük fırça sapı sayesindedir.

Yenilikçiliğe bakışı?

Özellikle yenilikçi bioteknoloji gibi bilimsel araştırma konularında dışsal uzmanlığa ihtiyaç duyulur. Bu yüzden Pierre Fabre Ağız ve Diş Sağlığı olarak becerilerimizi geliştirmek amacıyla bu konularda özelleşmiş şirketlerle ortaklık yapıyoruz. ''Yenilikçiliğe açıklık " AR-GE'mizin bir tür katalizörü gibi çalışır. Diş çürümesi sürecini ve etkenlerini anlamak ve engellemek en yüksek önceliklerimiz arasındadır.

"Gelecekte ortaya çıkabilecek sağlık zorluklarını öngörmek adına yenilikçiliği işimizin özünde tutarız. Laboratuarlarımız, kişilerin bireysel ihtiyaçlarını karşılamak adına iş ortaklarımızla birlikte deneyimlerimizi bir araya getirerek etkinliği sürekli artırmak için çalışan ürün AR-GE'mizi devamlı besler geliştirir.

Anne-Sophie Saurel, Pierre Fabre Tüketici Sağlığı Yenilikçilik Bölümü Program Direktörü