facebook twitter youtube pro location cart tooth_decay tooth_decay_2 teeth_whitening dental_plaque adult child share mail print menu-mobile close map list-map search didyouknow arrow-right arrow-left left-thin-arrow right-thin-arrow faq folder record bad_breath toothaches mouth_ulcers dental_whitening sensitive_gums dental_thrusts oral_injuries tooth_sensitivity

Pierre Fabre Grup için öncelik: Sosyal Sorumluluk

 

Pierre Fabre Grup için öncelik: kurumsal sosyal sorumluluk

Sosyal sorumluluk, Pierre Fabre'nin iş geliştirme modelinin merkezindedir. Grubun tekil hissedar sistemi bu modele bağlılığı garanti eder: Grubun ana hissedarı Pierre Fabre Vakfıdır (kamu yararı için çalışan iyi bilinen vakıf) CSR yaklaşımı yani kurumsal sosyal sorumluluk ISO 26000, bağımsız standardizasyon kurumu, AFNOR sertifikası ile korunur.
Grup, bu standardizasyona göre 2015 yılında "örnek şirket" sertifikası almaya hak kazanmıştır.
Bu sertifika ürün kalitesi ve müşteri güvenliğini, yenilikçilik, sağlık profesyonelleri ile aktif diyalog, ilaç çalışmaları ve 45 yılı aşkın deneyim açısından korur.

Araştırma Geliştirme üzerinden yenilikçilik

Sağlık endüstrisi son derece hareketlidir ve sürekli değişir. Bu yüzden AR-GE'mizin önemli bölümü yeni ürünler için çalışır. Tolulouse'daki laboratuarımız AR-Ge becerilerimizin işleme alındığı yerdir. İşimizi iki ana hedefe odaklarız:

  • Ürünlerimizi spesifik fizyolojik ve patolojik durumu olan hastaların her gün kullanabilecekleri ürünler doğrultusunda çeşitlendirmek. Özellikle de kişiyi zayıf bırakan hastalıklarla mücadele eden kimselerin günlük yaşamları için çözümler üretiriz. Örneğin, ELGYDIUM Clinic diş fırçası, kavraması zayıflamış kimseler için tekrar kullanılabilir ergonomik köpük malzemeden fırça sapına sahiptir.
  • Tartışmalı içerikleri mümkün olduğunca azaltarak ve ürünlerin etkinliğini artırarak ideal formülizasyonları yakalamak. Örneğin önceden içinde paraben bulunan kozmetik ELGYDIUM diş macunları şu anda yeniden formülize edildi ve içine sodyum propiyonat veya benzer etken maddeler eklendi.

Ürünlerimizin güvenlik ve kalitesini garanti etmek

Yüksek kaliteli üretim süreci ham madde kaynaklarının sıkı bir şekilde kontrolünü gerektirir. Sentetik materyaller için, özellikle de üretim yeri ve sertifikasyonunun Avrupa Standardında olabilmesi için bir takip protokolü geliştirdik. Doğal ham maddeler içinse mümkün olduğunca Avrupa tedarikçilerini önceliklendiriyoruz. Kozmetik ELGYDIUM diş macunlarımız (Elgydium Kids Çürüğe Karşı Koruma, Elgydium Junior Çürüğe Karşı Koruma, Elgydium Whitening ve Elgydium Whitening ferah limon) AFNOR tarafından Orjinal Fransız Garantisi damgası ile sertifikalandırılmıştır. Diğer ürünlerimiz de aynı sertifikayı alma sürecindedir.

Eko-tasarım ve geri dönüşüm

Ürünlerin tasarım aşamasından geri dönüşümünün sonuna kadar çevreye verebileceği etkileri değerlendirmeye alıyoruz. Mümkün olan her yerde yeşil- kimya prensiplerini uyguluyor, insana ve çevreye zararı dokunabilecek maddeleri azaltmaya veya elemeye çalışıyoruz. ELGYDIUM Kozmetik portföyündeki tüm ürünler için yaşam döngüsü analizi yapılıyor.
3 alanı hedefliyoruz:
DOĞAL İÇERİKLER

  • Bitki bazlı doğal etken madde kullanımını önceliklendiriyoruz.
  • Bitki özlerini geliştirirken BEPF* (Pierre Fabre Botanik Uzmanlığı: yenilikçi, güvenli ve etkili bitki bazlı etken madde içeriklerin kullanılmasıyla ilgli sertifikalandırılmış bir sorumlu gelişim süreci) yaklaşımını takip ediyoruz. Halihazırda ürünlerimizde kullanılan bitki özlerinin %70'i için durum bu.

ÜRETİM SÜRECİMİZİN ÇEVRE ÜZERİNDE BIRAKTIĞI ETKİLERİ AZALTMAK

  • Gaillac'ta bulunan üretim tesisimizde sürekli gelişim için çalışıyoruz. Pierre Fabre'ye ait patentli amine flor olan Florinol'ü üreten bu tesis, iş güvenliği açısından OHSAS-18001 ile çevreye bıraktığı etkilerin yönetimi açısından da ISO-14001 ile sertifikalandırıldı.

DAHA AZ PAKETLEME VE DAHA ÇOK GERİ DÖNÜŞÜM

  • Tedarikçilerimizi seçerken eko-tasarım yaklaşımımızla aynı çizgide hareket ediyoruz. Örneğin 2014'te ELGYDIUM Clinic diş macunlarının eko tasarımında 24 ton plastik kurtardık.

Profesyonellere ve kamuya ulaşmak.

Pierre Fabre Ağız ve Diş Sağlığı'nın sağlık profesyonelleri için hazırladığı farkındalık geliştirici araçlar ve eğitim materyalleri, ağız ve diş hastalıkları tedavileri için kalışan kurumlarla ortaklık içinde hazırlandı. İlk zamanlarımızdan itibaren iyi ağız ve diş temizliği alışkanlığının tanıtılması konusunda aynı hedefleri paylaşıyoruz.

 

 

 

 

Tüketicilerle aynı iyi alışkanlıkları paylaşmak

Doğru alışkanlıkları öğretmek ebeveyinlerle başlar. Eğitsel araçları ulaşılabilir kılmak adına fırçalama kaydı ve öneri broşürleri gibi evde kullanılabilecek eğlenceli materyaller hazırladık. Eczanelerde bulunabilecek ELGYDIUM ve ELGYDIUM Cliinic broşürlerinde bulunabileceği gibi, fizyolojik veya patolojik özel sağlık durumu olanların da kendilerine en uygun önerileri bulabileceği içerikler yarattık. Günlük sıradan alışkanlıklar da çevre açısından duyarlı olabilir. Bu yüzden banyoda da çevrede bıraktığınız izleri azaltabileceğiniz bir kampanya geliştiriyoruz. Bu kampanya paket geri dönüşümü konusuna öneriler sunacak.