facebook twitter youtube pro location cart tooth_decay tooth_decay_2 teeth_whitening dental_plaque adult child share mail print menu-mobile close map list-map search didyouknow arrow-right arrow-left left-thin-arrow right-thin-arrow faq folder record bad_breath toothaches mouth_ulcers dental_whitening sensitive_gums dental_thrusts oral_injuries tooth_sensitivity

YASAL BİLGİLENDİRME

YASAL BİLGİLENDİRME

YAYINLAYAN

PIERRE FABRE İLAÇ, 29 milyon Euro sermayeli Fransız anonim şirketi
Genel Merkez : 45 place Abel Gance 92100 Boulogne Billancourt, France

Avrupa Birliği Vergi Numarası FR35 326 118 502,

Pierre Fabre Ağız ve Diş Sağlığı departmanı çalışma adresi: Les Fontaines - 29 Avenue du Sidobre - 81106 Castres - France

(Bundan sonra PFM olarak adlandırılacaktır)

YAYIN DİREKTÖRÜ

Mr Pascal Lefrançois, Pierre Fabre Tüketici Sağlığı Grup Direktörü

WEBMASTER

contact.pierrefabreoralcare@pierre-fabre.com

WEB HOST

CIS-VALLEY
Rue de l’Hermite – CS 70081 - 33523 BRUGES Cedex - France

Email göndermek için communication@cis-valley.fr

GENEL ŞART VE KOŞULLAR

Buradaki genel şart ve koşullar bahsi geçen websitesinin kullanımı için geçerlidir: www.pierrefabre-oralcare.fr Kullanıcı (bundan sonra "kullanıcı" olarak anılacaktır) bu websitesine (bundan sonra "Websitesi" olarak anılacaktır) başvurduğu noktada genel şart ve koşulları kabul etmiş sayılır.

PFM, bu şart ve koşulları kabul edemeyen kullanıcılara sayfadan çıkmalarını önerir.
Kullanıcı 18 yaşın altındaysa, websitesini genel şart ve koşulları kabul eden bir ebeveyn eşliğinde ziyaret eder.

Bu genel şart ve koşullar, ön bilgilendirme olmaksızın güncellenebilir. Bu şart ve koşulların tamamı Fransız hukukuna göre değerlendirilmiştir.

GENEL KULLANIM ŞART VE KOŞULLARI

Aşağıdaki adreste bulunan bu websitesi http://www.pierrefabre-oralcare.frkullanıcının okuyup kabul edeceği şartlar altında kullanılabilir.

Bu websitesi yalnızca kişisel ve ticari olmayan durumlarda kullanılabilir. Kullanıcı bu websitesini bütün olarak veya telif gerektiren herhangi bir yasa dışı amaç için kullanmayacağını baştan kabul eder.

Websitesini kullanan kullanıcı, websitesini ziyaret ettiği gün itibariyle aktif olan genel kullanım şart ve koşullarını kabul etmiş sayılır.

Ziyaret amacı

Bu websitesi sağlık konusunda eğitim ve PIERRE FABRE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI ürünleri hakkında genel bilgi sağlar (terapötik endikasyonlar, etki mekanizması gibi)

PIERRE FABRE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI markası spesifik regulasyona bağlıdır bu yüzden websitesi iki ana başlık altında yasal ve açıkça ikiye ayrılmıştır. İlaç regülasyonuna göre pazarlama onayı ile aktarılan sağlık ürünleri ve pazarlama onayı gerektirmeyen diğer sağlık ürünleri.

Websitesi sözleşmeli bir teklifte bulunmaz. Bu websitesinde doğrudan satış bulunmaz, PIERRE FABRE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI ürünlerinin tanıtımı ile ilgili konularda sözleşme gerektirmeyen sağlık eğitim bilgileri vardır.

Websitesi en güncel bilgilerle donatıldığı halde, tüm çaba ve özene rağmen bazı bilgilerin gecikmesi veya eski kalması söz konusu olabilir. PFM bilgilerin tam olarak en güncel haliyle görüldüğünü garanti etmez.

Kayıt ve kişisel bilgi

Bu websitesine başvurmak için kaydolmak gerekmez

PFM, pazarlama onayı gerektiren ürün grubu için asla kullanıcının kişisel bilgisini istemeyecektir.

Pazarlama onayı gerektirmeyen ürün grupları için promosyon avantajı veya bağlılık programları kapsamında kullanıcı bilgisi toplayabilir. Bu kişisel bilgiler otomatik olarak toplanır ve kullanıcıya ulaşmak için kullanılır.

6 Ocak 1978 tarihli 78-17 no'lu Fransız kanunu ve alt bendleri ile 95/46/EC no'lu Avrupa direktifi gereğince kişisel blginin gizliliği gereği, kullanıcının kendi bilgisi ile ilgili erişim, itiraz, düzeltme ve silme hakları bulunur. Bu uygulamaları yapmak için kullanıcı PFM'e aşağıdaki adresten ulaşır: INFORMATIONS CONSEILS PIERRE FABRE SANTE - BP 100 - 81506 LAVAUR CEDEX FRANCE

İlk aşamada alınan kişisel bilgi kullanımı onayını takiben PFM kullanıcıya e-mail veya kullanıcının tercih edebileceği başka kanallarla bilgi ulaştırmak isteyebilir. Bu noktada amaç, promosyonel bir amaçla özellikle de hediye ulaştırmak ve gerekli olduğu durumda geri-ödeme yapabilmek olacaktır.

PFM websitesi üzerinden alınan kişisel bilginin gizli tutulacağını temin eder.

Websitesinden yapılan önerilen hakkında

Kullanıcıya bu websitesi üzerinden PIERRE FABRE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI marka portföyü üzerinden aile sağlığı ile ilgili bilgileri içeren bilgisayar uygulamaları önerilebilir. (bundan sonra "uygulama" olarak adlandırılacaktır)

PFM websitesi üzerinden verdiği önerilerle ilgili bir performans zorunluluğunu kabul etmese de bu noktada en doğru, en faydalı bilgiyi kullanıcıya ulaştırmak için gereken tüm çabayı göstereceğinin sözünü verir.

PFM önerdiği ürünler ve genel tavsiyeleri ile iligili bir yükümlülük altında değildir, açık veya dolaylı herhangi bir garanti vermez. Bunlar yalnızca bilgi paylaşımıdır ve uzman sağlık profesyonelleri tarafından onaylanmalıdır.

Kullanıcı, websitesi üzerinden aldığı bilgilerin tüm kontrol ve sorumluluğunun farkındadır ve bunları kabul eder.

Sonuçta, websitesinde paylaşılan bilgiler doktor, eczacı veya uzman sağlık profesyonelinin vereceği tavsiyenin yerini tutmaz.

Daha fazla bilgi için veya herhangi bir şüphe durumunda kullanıcı PFM'e aşağıdaki adres üzerinden ulaşabilir: contact.mon-partenaire-sante@pierre-fabre.com

Bağlantılar

PFM PIERRE FABRE grubune ait olmayan websitesi ve/veya uygulamalara bağlantı verebilir. Bu bağlantılar websitesinden bağımsızdır.

PFM bağlantı verdiği websitesi ve/veya uygulamaların tüm içerik ve kaynaklarını kontrol etmez, yayınlamaz.

PFM tarafından bağlantı verilen websitesi ve/veya uygulamaların içerikleri yine PFM tarafından bu websitesi ve uygulamalar üzerinde onay, konfirmasyon veya kabul zorunluluğu doğurmaz.

Sonuçta, PFM bu websitesi ve/veya uygulamalar üzerinden paylaşılan içerik, ürün, servis, reklam, cookie'ler ve diğer elementler açısından, bu bilgilerin doğrudan veya dolaylı olarak sebep olabileceği kayıp ve zararlardan (kanıtlanmış veya değil) yükümlü değildir.

PFM tarafından sağlanan bilgilere hypertext bağlantısı yapmak için PFM onayı gereklidir. Onay istekleri aşağıdaki iletişim adresi üzerinden yapılabilir: contact.mon-partenaire-sante@pierre-fabre.comOnaysız paylaşımlar yasa ihlali sebebiyle cezalandırılabilir.

Garanti

PFM, websitesinde paylaşılan içeriğin Fransız yasalarına uygunluğunun sorumluluğunu üstlenir.

PFM, websitesi üzerinde başkalarının haklarına aykırı veya şiddet, porno, iftira ve yasal olmayan; ırkçı, yabancı düşmanı, pedofili veya herhangi bir biçimde insan onurunu kıracak aşağılayıcı imgeler içeren yayın yapmayacağının sorumluluğunu alır.

PFM websitesi üzerinden yaptığı paylaşımın doğruluğu veya kapsamı konusunda garanti vermez.

Websitesi üzerinde PFM tarafından paylaşılan metinlerin kontrolü PFM tarafından defalarca okunarak yapılmaktadır, yine de hatalar görülebilir. Bu hataları farkeden kullanıcı PFM'e aşağıdaki adres üzerinden ulaşabilir: contact.mon-partenaire-sante@pierre-fabre.com; PFM kullanıcı tarafından temin edilen düzeltmeyi yapacaktır. Ek olarak kullanıcının içeriği ilk okuduğu zamanla PFM'e ulaştığı zaman aralığında düzeltme halihazırda yapılmış olabilir. PFM her şekilde bilginin hatasız, tamamlanmış veya güncel olduğuna ilişkin garanti vermez.

Yükümlülük

PFM websitesinde paylaştığı bilgilerin güvenilir olduğundan emin olmak için tüm çabayı gösterse de herhangi bir kötüye kullanım sonucu oluşabilecek hata, eksik, virüsten sorumlu tutulamaz.

PFM websitesinin hacklenmesi veya çalışmaması sonucu doğrudan veya dolaylı olarak doğabilecek zarardan sorumlu değildir.

PFM açısından yalnızca en iyi sonuç için göstereceği çaba bağlayıcıdır.

PFM çalışanları ve yöneticileri aşağıdakilerle yükümlü sayılamaz:

  • Websitesine bağlantı, erişim ve websitesinin kullanımı sonucu doğabilecek hasar;
  • Websitesinden doğrudan veya dolaylı olarak verilen bilgiye danışılması ile oluşabilecek hasar;
  • Websitesinin kullanımından, özellikle de finansal ve ticari kayıp yada bilgisayar ağında program ve bilgi kaybı, bozulması söz konusun olduğunda, PFM önceden bilgilendirilmiş olsa bile sorumlu değildir.

Daha genişçe, PFM websitesinin parçaları veya bütününe ilişkin açık veya dolaylı herhangi bir garanti vermez

Kullanıcı, istemli veya istemsizce websitesinin çalışmasını etkileyecek bir dosya veya virüs bulaştırmayacağının sorumluluğunu alır. Böyle bir durum oluşursa bütünüyle sorumlu tutulur.

Tüm kullanıcılara karşı adil olabilmek adına PFM dürüst olmayan kullanıcılarla ilgili yasal işlem başlatır.

Kullanıcı internetin özelliklerini ve sınırlarının belirsizliğini anlar, teknik açıdan data transferi konusunda tam olarak güvenilir olmadığını bilir. Bu doğrultuda paylaşılan bilgi bozulabilir, erişimi engellenebilir, heterojen ağlar üzerinden paylaşılabilir.

PFM websitesinde paylaşıma sunduğu sayfaların 7 gün 24 saat erişime açık olması için çaba gösterir, yine de bunu bir zorunluluk olarak kabul etmez. Bunun yanında PFM, içerikte sunduğu bilgileri özellikle de iyileştirme ve bakım amacıyla dönemsel olarak erişime kapatabilir, zamanlamasına kendisi karar verir ve bunun için ön bilgilendirme yapmaz. PFM herhangi bir durumda bu erişim engelleri veya bu yüzden doğabilecek sonuçlardan sorumlu tutulamaz.

Herhangi bir durumda websitesi kaybolan veya bozulan bilgiler yüzünden sorumlu tutulamaz. Bu konuda websitesinde verilen herhangi bir bilgi veya öneri garanti olarak kabul edilemez.

Güvenlik

Açık bir ağ olması sebebiyle, PFM yabancı kimseler tarafından yasal olmayan yollarla yapılacak müdahalelerden sorumlu tutulamaz. PFM, internetin kendi doğasından kaynaklanan riskleri kontrol etmez. Kullanıcı, kaybolan veya transfer sırasında bozulan data riskinin farkındadır ve bunu kabul eder.

Fikri Mülkiyet Hakları

Websitesinin görüntülenmesi herhangi bir bilgi aktarımı veya mülkiyet hakkı doğurmaz. Kullanıcı yalnızca websitesi içeriğini ücretsiz olarak, kişiye özel olmayan ve kişisel kullanım amacıyla kullanır.

Bu yüzden, kullanıcılar websitesinin içeriğinde veya bağlantılı uygulamalarda herhangi bir bölüm veya bütünü kopyalayamaz, herhangi bir dile çeviremez veya başkalarına sunamaz.

Websitesinde bulunan tüm içerik ve parçaları (tüm ürün isimleri, belirtilen markalar, yapısı, yazılı içeriği, fotoğraflar, filmler, çizimler PFM'e veya teknik servis sağlayıcılarına aittir ve Fransız yasasınca uluslararası telif hakları ve genel fikri mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır.

Bunun yanında PFM kullanıcıya fotoğraf ve belirleyici işaretlerin de fikri mülkiyet hakkı kapsamında olabileceğini bildirir.

Websitesinin bir bölümü veya bütünün herhangi bir elektronik ortamda yeniden yapılması -Yayın Direktörlüğü tarafından özel izin verilmediği taktirde- kesinlikle yasaktır.

Websitesinde kullanılan tescilli marka ve logolar tastiklidir ve kopyalanması hak ihlali sayılır.

Tüm hakları saklıdır, görsel, fotografik, ikonografik ve diğer görsel formlar dahil. L.122-4 no'lu Fransız fikri mülkiyet kanununa göre tüm kopyalama veya yeniden üretme işlemleri koruma altındadır ve ihlali durumunda L.335-2 no'lu Fransız fikri mülkiyet koduna göre cezalandırılabilir.

Cookieler ve diğer takip kodları

Cookie, web server'ları tarafından tarayıcınıza gönderilen küçük bir data dosyasıdır, bilgisayar, telefon veya tabletinizin hard disk'inde tutulur. (Bundan sonra size ait bu elektronik eşyalar toplu olarak "ekipman" olarak adlandırılacaktır.

Bu bölüm, amacı gereği "cookie" 6 Ocak 1978 tarihli 32-II no'lu kanun bendinden referans alır.

Bazı cookie'ler sizi bireysel kişi olarak tanımlarken bazısı ekipmanınıza göre ayrıştırır, websitesine, aktivite ve tercihleriniz hakkında bilgi gönderir. Böylece size ilginizi çekme ihtimali yüksek içerikler gösterir. Bu doğrultuda cookie'ler tarafından kayda alınan bilgiler ekipmanınızda tutulur ve en fazla 13 ay saklanırlar.

Websitesi cookie kullanımını özellikle istatistiksel amaçla (örneğin websitesine gelen ziyaretçi sayısı, kullanıcıların yüzdesel olarak bulunduğu coğrafi lokasyonlar gibi) websitesinin çalışma biçimini geliştirmek (belirli bir tarayıcı tipinde veya ekranda daha iyi görüntülenme gibi) ve tarama güvenliği, özellikle spam ve dolandırıcılıktan kaçınmak için kullanılır.

Farklı kurumlar tarafından kullanılan cookie'ler ekipmanınızda kaydedilir, size gösterilen içeriğin kişiselleştirilmesine/geliştirilmesine yarar. Kullanılan araca göre çeşitli cookie tipleri kaydedilebilir:

  • Sosyal network cookie'leri, sosyal ağlar tarafından yayınlanan medya içeriklerimizi kullandığınızda yüklenebilir. Unutmayın ki sosyal ağ cookie yönetimi, ilgili sosyal ağların websitelerini ilgilendirir.
  • Flash cookileri, Flash isimli software tarafından sağlanan hareketli objeleri görüntülediğinizde veya Flash uygulamasını kullandığınızda yüklenir. Unutmayın ki Flash cookie yönetimi, ilgili software'i yayınlayan şirketi ilgilendirir.
  • Hedefli cookie'ler reklam şirketlerinin daha etkili reklam yapma amacıyla üretilmiştir. Örneğin, başka websitelerini ziyaret ederken karşınıza çıkan, ürünlerimize ait reklamlar gibi. Bu cookie'ler reklamın gösterilme sıklığını da sınırlandırabilir, ilgili reklam kampanyasının verimliliğini değerlendirmeye yardımcı olur, ayrıca ziyaret ettiğiniz diğer websitelerini de takip eder.

Ek olarak, kendi cookie'lerimizi, iş ortağımız veya reklam ajanslarımıza ait websitelerine de yerleştirebiliriz. Bu cookie'ler de yine ilgi alanlarınıza göre tanıtım yapmaya ve içerik üzerindeki ziyaret sayınızı (reklamlar dahil) kaydetmeye yarar.
Websitesini kullanmaya devam etmeniz halinde bu bölümde anlatılan şekilde cookie kullanımını kabul etmiş sayılırsınız.

Internet tarayıcıları cookie'leri kabul etmek üzere tasarlanmıştır. Tabii ki varlığını kabul etmeyebilir, bu cookie'leri silebilirsiniz. Bunu yapmak için tarayıcınızın "yardım" kısmına danışabilir, tarayıcınızın bu özelliğini deaktive etmek yoluyla cookie'leri reddedebilirsiniz.

Bu ayarları değiştirmek için tarayıcınızın option/seçenekler veya tercihler/preferances menüsüne girin. En sık kullanılan tarayıcılar için aşağıdaki bağlantılar bu ayarlar hakkında size daha fazla bilgi verebilir. Bunun dışında tarayıcınızın yardım/help menüsünden de detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Cookie'leri deaktive etmenin yolları Fransız Data Koruma Otoritesi CNIL tarafından kendi websitesinde "cookieler ve diğer takip programları" başlığında detaylandırılmıştır. Aşağıdaki adresten bilgi alabilirsiniz: https://www.cnil.fr/en/home.

Unutmayınız ki farklı lokasyonlarda farklı ekipmanlar kullanıyorsanız, her tarayıcı için cookie tercihlerinizi güncellemelisiniz.

Reddettiğiniz cookie'lerimizi istediğiniz zaman geri alabilirsiniz.

Unutmayın ki cookie'lerimizi reddettiğiniz noktada websitesi içeriğinin bir kısmı sizin için erişilemez hale gelecektir bu yüzden websitesinin tüm fonksiyonlarını kullanamıyor olacaksınız.

Farklı başlıklar altında görüntülenme

Bahsi geçen Genel Kullanım Şart ve Koşulları, ihmali ispatlandığında geçersiz hale gelir, yasal açıdan aslına mümkün olan en yakın güncellenmiş versiyonuyla hazırlanan yeni hüküm metni eskisinin yerine geçer.

Eğer kullanıcı genel olarak websitesinin içeriğinden tatmin olmamış ise veya genel kullanım şart ve koşullarını kabul etmiyorsa websitesini kullanmaya devam etmeyebilir.

Websitesinde gezinen veya websitesinin tümünü kullanan kullanıcı genel kullanım şart ve koşulları okumuş ve bunu bütünüyle kabul etmiş sayılır.

Genel şart ve kurallarla ilgili sorusu olan veya her türlü soru ve yorum için kullanıcılar aşağıdak adres üzerinden PFM'e ulaşabilir: contact.mon-partenaire-sante@pierre-fabre.com-

Uygulanabilir yasa ve yargı

Bu genel şart ve koşullar Fransız kanununa göre hazırlanmış ve yorumlanmıştır.

Bu kullanıcı lisans anlaşması üzerinde oluşabilecek anlaşmazlıklar dostane bir şekilde çözülmek amacıyla ilgili mahkemelere verilecektir.